Kreşimiz 24 saat boyunca 2 güvenlik personeli tarafından korunmakta, emniyet kökenli yönetici liderliğinde tümü emniyet müdürlüğünden sertifikalı güvenlik birimi tarafından denetlenmektedir. Bölgemize ait mobil güvenlik ekibimiz mevcut olup, tüm bölge ve okul çevresi 24 saat güvenlik kameraları ile izlenmektedir.

Kreşimiz, 7 gün 24 saat uygulaması ile kesintisiz olarak izlenmektedir.

Ziyaret ve iş için gelen misafirlerimize “Ziyaret Kart Sistemi” uygulanmakta ve ziyaretçilerimiz kayıt altına alınmaktadır.

Binamızda güvenlik personelleri tarafından kontrol altında bulunan bir adet ana giriş ve iki adet bahçe giriş-çıkış kapısı mevcuttur. Binanın dışı, çevresi ve bahçesi; bina içinde ise koridorlar güvenlik birimince kamera sistemi ile izlenmektedir. 

Türkiye’nin 6 araçlı en modern itfaiye teşkilatı, Kreş binamızın yanında konumlanmış olup bölgemize hizmet vermektedir.

112 mobil aracı 24 saat acil durumlar için bölgemizde beklemekte, Organize Sanayi Bölgesi Ortak Sağlık Merkezimiz acil durumlarda müdahale etmektedir.

Binamızdaki yangın sisteminin kurulması ve işleyişi, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Yangın Güvenliği Uzmanımızın denetiminde yönetmeliğe uygun olarak kurulmuş, tüm okul çalışanları eğitimden geçirilmiştir. Belli aralıklarla tatbikatlar yapılmaktadır.

Binamızda yangın algılama sistemi bulunmakta, tüm iç kapılar yangın yönetmeliğine uygun olarak koridor yönüne açılmakta olup, öğrencilere tehlike yaratmayacak şekilde niş içine alınmıştır. Kreşimizde 3 adet çıkış kapısı mevcuttur.