Kampüs Kreş müfredatı ulusal ve uluslararası birçok programlardan yararlanılarak oluşturulmuştur. Bilimsel veriler ışığında hazırlanan bu müfredat sadece Kampüs Kreş eğitmenleri tarafından uygulanmakta ve geliştirilmektedir.

2-6 YAŞ ANAOKULU BÖLÜMÜ
Galeri için tıklayın
  •       Çocuklarımız için gelecek hazırlamak misyonuyla yola çıktık.

Dünyamız her zamankinden daha hızlı değişiyor. 20 yıl sonra dünyanın nasıl görüneceğini öngörmek imkansız. Bu nedenle çocuklarımızı, yani yarınların yetişkinlerini; sadece bugünün ihtiyaçlarına göre değil geleceğe yönelik de hazırlamamız gerekiyor.

Kampüs Kreş olarak çocukların her çağa ayak uydurabilmeleri için; bağımsız, kendine güvenen, sorumlu, ekip çalışmasına uyumlu, meraklı, saygılı ve açık fikirli kişiler olarak gelişmeleri ve bu gelişimlerini sürdürebilmeleri gerektiğine inanıyoruz.

Amacımız, her çocuğun okulumuzdan mezun olduğunda bir sonraki eğitim basamağı için tamamen hazır olabilmesidir. Sunulan gerçek hayat deneyimleri; küresel en iyi uygulamalar ve yenilikçi girişimler ile çocukları yaşama hazırlar.

Kampüs Kreşte, 2-6 yaş çocukların bakım ihtiyaçlarının yanı sıra akademik bilgilenme, sosyal-duygusal, fiziksel ve kültürel gelişimlerini de aynı derecede önemsemektedir. Bu nedenle de çocuğun bir bütün olarak gelişmesini amaçlayan programlar uygulayarak onlara en iyi kalitede eğitim vermeyi ve onları çok yönlü insanlar olarak eğitmeyi ilke edinmektedir.

MÜFREDAT

Kampüs Kreş’te çocuklar için doğru programı seçerken yüksek eğitimli bir ekip tarafından kaliteli bir müfredat geliştirilmiştir.

Kampüs Kreş müfredatında  çok boyutlu ve çocuk merkezli bir yaklaşım bulunmaktadır. Müfredat içeriği ve metodolojisi, 21. yüzyılla alakalı ve en yüksek öğrenim standartlarını karşılamaktadır.

Müfredatımızın birincil görevi doğal olan merakı beslemektir. Dil gelişimi, kavram oluşumu, duygusal beceriler, motor gelişimi ile birlikte dengeli bir sistem oluşturulmuştur.

Tüm disiplinler arası konular entegre edilerek bütünsel öğretim ile ilgi ve motivasyonun gelişmesine fırsat verilmektedir. Böylece çocuklar, kesintisiz ve dolayısıyla tam akış halinde çalışarak kendi sorumluluklarını alıp öğrenme keşifleri ile meşgul olma fırsatı bulurlar.

Çocuklarımızın öğrenme sevgisini geliştirmek için fiziksel ve zihinsel, gelişimlerinin iç ve dış mekanlarda bir bütün olarak gerçekleşmesi amaçlanmıştır. Aynı zamanda müfredatımız; çocuklarımıza doğru yönde ilerlemek, gerçek dünyadaki deneyimlere teşvik etmek, arkadaşlığı beslemek, ekip çalışmasına yatkınlık, sağlıklı rekabet edebilme ve kendine güven geliştirme konularında destek olur.

Okulumuzda çocuklara öğrenen olma sürecinde bitmeyen bir öğrenme sevgisi aşılanmaktır.

Beyin Temelli Öğrenme

Geleneksel olarak çocukların sol beyinleri geliştirilmeye çalışılır. Ancak günümüzde ihtiyaç duyulan niteliklerin birçoğu sağ beyinde gerçekleşir. Tam ve uyumlu gelişme için Kampüs Kreş olarak bizler beynin bütünsel gelişimi önemseriz.

Beynin iki yarısı uyumlu bir şekilde birlikte çalışıyorsa çocukta farklı bakış açıları gelişir. Farklı düşünen çocuklar akademik bilgi edinmek ve aynı anda duygusal zeka geliştirmekte de başarılı olurlar. Onlar iyi iletişim kurabilir ve kendilerine saygı duyarlar.

Kampüs Kreş’in anahtar kelimesi ‘Çocuğa Saygı’dır. Biz çocukların saygınlık, güven ve sabır ile eğitim almaları gerekliliğe inanırız. Çocuğun doğal öğrenme sevgisine saygı duyar ve öğretimde önemi üzerinde dururuz.

Bireyselleştirilmiş Eğitim

Her öğrencimizin benzersiz olduğuna inanırız. Çocukların farklı öğrenme stilleri olduğunu bilir ve doğru seviyede kendi hızında ilerleme olanağı sunarız.

Öğrenmeye ilham veren Kampüs Kreş sınıflarında iyi yapılandırılmış çevre çocukların somuttan soyuta geçmesine yardımcı olur. Çocuklar tüm duyuları ile öğrenirler.

Öğrencilere sunulan eğitim ve sınıf ortamı farklılaştırılarak çocukların ilgi ve yetenekleri dahilinde maksimum katılımları sağlanır.

Çocuklarımızın kişisel özelliklerine uygun bir program oluşturulması sırasında, uzmanlarımız tarafından geçerliliği ve güvenilirliği uluslar arası platformlarda onaylanmış testlerden de yararlanırız.

Fen ve Matematik Merkezlerimiz

Fen ve matematik merkezlerimiz günlük hayatımızın bir uzantısıdır.

Okulumuzda bilime bakış açımız; MEB müfredatının yanı sıra GEMS, MATH THEİR WAY gibi dünya standartlarındaki öğretim yöntemlerini entegre ederek verdiğimiz bir programdır.

Okulumuzda bilim bir seçenek değil, bir yaşam tarzıdır.

Çocuklarımız, tüm okul deneyimi boyunca kalıcı bir etki yaratabilecek, harika fen ve matematik deneyimleri üretme fırsatı bulurlar. Böylece  gelecek nesil bilim insanlarını yetiştirmek amacıyla hazırladığımız bugünkü faaliyetlerimizin, STEM girişimleri üzerinde de büyük bir etkiye sahip olacağına inanıyoruz.